PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7292}

Purpurowe rzeki

Les rivières pourpres
7,2 35 296
ocen
7,2 10 1 35296
6,3 3
oceny krytyków
Purpurowe rzeki
powrót do forum filmu Purpurowe rzeki

Matka Fanny miała bliźniaczki, ale podmieniono jedną, więc miała dwie różne córki. Kto w takim razie zginął pod kołami ciężarówki? Czy ta podmieniona dziewczynka? Jeśli tak, to czemu nikt nie interesował się co się stało z drugą, czyli tą biologiczną? Przecież od tego momentu musiała się ukrywać, więc skoro matka poszła do psychiatryka, kto zajmowal się 10-latką?

Jeśli założyć, że społeczeństwo myślalo, że matka Fanny miała tylko jedną córkę, to przecież badania lekarskie na pewno wykazały, że była w podwójnej ciąży, a potem ona mogła komuś o tym powiedzieć (chyba że kazano jej mówić, że miała tylko 1 dziecko), ale w filmie jest mowa o podmianie dzieci ludzi z wioski, więc do kogo trafiło dziecko profesora?

I jak o wszystkim dowiedziała się Fanny i jej siostra? Nie bardzo to rozumiem.

ocenił(a) film na 6
umberella

Mam dokładnie te same wątpliwości. Nie bardzo rozumiem na czym polegała podmiana? Jedna dziewczynka trafiła do tego kampusu a druga sie ukrywała w górach czy co? Przecież dziewczynka zgineła pod kołami ciężarówki ja miała 9 czy 10 lat więc nikt z otoczenia nie zauważył, że brakuje też 2 siostry? troszkę metnie to wyjaśnione w filmie.

gabi_2

W ogóle pominięto ten fakt co stało się z siostrą Fanny. Swoją drogę dosyć głupie jest to, że zidentyfikowano dziewczynkę po palcu, który został w ręku jej matki... Wynikało by z tego, że palec zostal oderwany od ciała, a nie odcięty (a wiemy że odcieła go matka bliżniaczki). W takim filmie, w którym precyzyjnie lekarze oceniają ile godzin umierała ofiara itp powinni od razu wiedzieć, że palec został odcięty.

Im dłużej nad tym myślę tym mniej ma to wszystko sensu, np. po co matka tej bliźniaczki zamknęła się w klasztorze i zostawiła dziecko samemu sobie (dziecko, które wiedziało, że upozorowano jego śmierć)? Matka mogła przecież wyjechać za granicę z dorastającą córką i po kłopocie, a tak ani jej dziecko, ani ona sama nie mieli normalnego życia.

I jeszcze jedno: skoro profesorowie są tacy mądrzy, to czemu nie sprawdzili czy nie podmieniają dziecka z bliźniaczej ciąży? Więcej pytań niż odpowiedzi...

ocenił(a) film na 6
umberella

Dokładnie, początek filmu zapowiadał świetny dreszczowiec, ale im dalej tym niestety gorzej. Np jak pojechali osobno do kolesia, który jeździł białym autem. Ten młodszy policjant zakosił auto żeby tam pojechać (i z tego żadnych konsekwencji), po czym jak wracali razem to jechali tym skradzionym autem, a co zrobili z samochodem tego kolesia co go grał Reno? I kilka takich sytuacji było, ale sprawa sióstr była dla mnie najmniej logiczna. Mimo wszystko gra aktorska dobra i przyjemnie sie film oglądało.

gabi_2

Z tym skradzionym samochodem to szczerze mówiąc nie zauważyłam, ale z autem wykładowcy coś mi nie pasuje. Po co pojechal on swoim autem na cmentarz, nie mógl pojechać czyimś? Mówimy tu o wykładowcy uczelni, która jest 2-3 w rankingu w kraju, a nie jakimś mało bystrym złodziejaszku... Mógł przecież tak sprawdzić grobowiec, by nikt nawet nie zauważył, że był otwierany. A w zasadzie po co on go w ogóle otwierał? Żeby sprawdzić, czy jest tam jakieś ciało? Przecież by nie poznał po 30 latach kogo szczątki tam leżą...

Mi w filmie podobał się sam pomysł - zamknięta społeczność, która tak bardzo ceni swoją wyższość nad innymi, że rozmnaża się w zasadzie we własnym gronie. Nawiązanie do nazizmu też bardzo mi się spodobało.

Nie do końca zrozumiałam tytuł, o co chodzi?

ocenił(a) film na 6
umberella

Purpurowe rzeki, były w jakimś cytacie który czytał jeden z policjantów. To chyba było w księdze, która leżała na biurku tego pierwszego zabitego. Nie wiem czy dobrze kojarze, że to cos miało wspólnego własnie z ta rasa doskonała.

gabi_2

A czy te purpurowe rzeki nie miały symbolizować krwi? Tylko czyjej?

umberella

Krwi ludzi doskonałych, krzyżówka sportowców i intelektualistów, jeżeli dobrze pamiętam:)

umberella

Tez nie rozumie tego watku , co sie dzialo z druga blizniaczka czemu nikt nie wiedzial ze matka ma 2 corki jedna podmienili a co bylo z druga?ta co zginela byla pewnie podmieniona

umberella

Nw jak bylo to ukazane w filmie ale powiem Ci jak bylo w ksiazce :)
Tak wiec matka Fanny miala blizniaczki ale o tym nie wiedziala. Jedna córke jej podmieniono bo ona mieszkala w oddalonej malej osadce w górach i myśleli że ona nigdy sie nie dowie że jej podmieniono ta córke. A mogli to zrobic dlatego ze powiedzieli jej , że urodziła 2 córki ale jedna zmarła. I właśnie ta niby zmarła (czyli Fanny) była tą podmienioną i trafiła do prefesora.
Pod kołami zginął chłopiec, którego ze tak powiem pożyczyly sobie z grobu i przez weekend trzymały w domu w wannie z lodem.
Dziecko profesora zostało uduszone przez tych od podmiany dzieci i to niby ona było tą drugą bliźniaczka, która zmarła.
Fanny i jej siostra dowiedziały sie o tym bo matka Fanny zaczęła uczyć muzyki w tej szkole do której chodziła Fanny. Razem z nią do klasy dołączyła jej córka ( ta druga bliźniaczka) i od razu sie skapneły że przecież są identyczne i dowiedziały sie prawdy.
Potem matka Fanny straciła męża (przejechali go ci od podmiany dzieci bo nie chcieli by sekret wyszedł na jaw. Więc zabrała Fanny i wyjechała oraz zmieniły nazwisko. Po pewnym czasie matka Fanny upozorowała ten wypadek z ciałem tego chłopca,a Fanny zaczeła żyć razem ze swoja siostrą bliźniaczką. Nikt nigdy nie widzial ich razem. Jedna od drugiej uczyły się nawzajem o sobie. Czasem Fanny wychodziła "do ludzi" a czasem jej siostra. ale zawsze udawała swoja siostre żeby nikt sie nie skapnął ze sa dwie

Bardzo polecam książke :) arcydzieło ;)

Analia001

jaki autor i tytuł bo chętnie przeczytam

ocenił(a) film na 7
Analia001

wielka szkoda, że w filmie tego wszystkiego zabrakło...

ocenił(a) film na 8
annikki27

wtedy film wyglądałby zupełnie inaczej. i niekoniecznie lepiej ;-)

ocenił(a) film na 5
umberella

"Actor Vincent Cassel who played detective Max Kerkerian admitted, "I can't help explain the film because I didn't understand it!" "We cut out everything in the film that was explanatory, therefore 'boring' [according to the director]. You end up with a film that's not boring but you don't understand it [at] all."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones