PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7292}

Purpurowe rzeki

Les rivières pourpres
7,2 35 290
ocen
7,2 10 1 35290
6,3 3
oceny krytyków
Purpurowe rzeki
powrót do forum filmu Purpurowe rzeki

Film ogólnie dobry, mroczny ciekawy klimat. Nie będe oryginalny i powiem że największą wadą jest fatalne wręcz zakończenie. Pomysł z bliźniaczkami jest totalnie głupi i twórcy poszli na łatwizne. Nie podobała mi się też scena w której Vincent Cassel sprowokował "skinheadów" moim zdaniem jest zupełnie nie potrzebna i psuje całokształt filmu. Film z pewnością warto zobaczyć i pomimo kiepskiego finału stanowi dobre kino. Jak zawsze rewelacyjny Jean Reno jest chyba najmocniejszym atutem filmu. U mnie zasłużył na mocną 6/10

użytkownik usunięty
Lanfeust

W PR2 tez jest - moim zdaniem - bezsensowna scena walki. Francuzi na sile chca zrobic Hollywood. Ale generalnie dla mnie to klasyka tego gatunku. Zarówno w 1 jak i w 2 - genialne zdjecia, dobry pomysl - wykonanie 8/10.

ocenił(a) film na 10
Lanfeust

Również zabolało mnie zakończenie. Początek MEGA ciekawy i zmuszający do myślenia, ale bliźniaczki są do kitu. No i akurat wersja filmu którą miałam, nie miała przetłumaczonych wszytskich dialogów, wiec też się trochę zraziłam. Ale obejrzeć warto (:

użytkownik usunięty
Lanfeust

hmm nie "twórcy poszli na łatwiznę" tylko taka była treść ksiązki na której podstawie powstawał film. swoją drogą warto przeczytać. ja filmu jeszcze nie widziałam ale spodziewam się niestety że się zawiodę (co oni zrobili z Karim'em??? :( ). a książka była niesamowicie wciągająca i zakończenie jak najbardziej na miejscu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones